Śmigus Dyngus! Na uciechę
z kubła wodę lej ze śmiechem!
Jak nie z kubła, to ze dzbana,
śmigus-dyngus dziś od rana.
Staropolski to obyczaj,
żebyś wiedział i nie krzyczał,
gdy w Wielkanoc, w drugie święto,
będziesz kurtkę miał zmokniętą.
Wielkanocy jak bajka
i smacznego jajka.
Tęczowych pisanek
i dyngusa cały ranek.
Słońca wiosennego
i uśmiechu promiennego.
Zajączka bogatego,
przyjaciela wiernego,
oraz wszystkiego najlepszego
z okazji Świąt Wielkanocy!
Zebrała się nasza gromada,
gdy już wieczór zapada.
Chętna do zabawy w andrzejkową noc,
bo dziś wróżb i magii moc.
Która pierwsza za mąż wyjdzie?
I do której szczęście przyjdzie?
Która dziś odpowiedź na pytanie znajdzie?
A która swą miłość odnajdzie?
Odpowiedzi na pytania i marzenia znamy,
ale na wyniki jeszcze poczekamy.
Spójrz! To pierwsza gwiazda świeci!
Myślcie już życzenie, dzieci.
A ja całym sercem chcę,
złożyć ci życzenia te:
Wszystkiego najlepszego w roku nowym,
by ci nie zawracać głowy,
aby święta się udały,
i przysmaki smakowały,
aby dotrzymać postanowienia,
i nie zapomnieć o gwiazdki lśnieniach.
Dzisiaj mamy święto dziadka,
okazja niezwykle rzadka.
Ja dziadziusia kocham szczerze,
w jego słowa zawsze wierzę.
Mój dziadek ma swoje zdanie,
budzi we mnie zaufanie.
To naprawdę trzeba przyznać,
dziadek fajny jest mężczyzna.
Kiedy dzień dziadka zaświta,
wiązanką kwiatów go witam.
Bądź zdrowy dziadku kochany,
i bądź zawsze razem z nami.