Nowy Roczek ku nam zmierza,
poprzez morza , góry , lasy
oby przyniósł dużo zdrowia
i w budżecie więcej kasy.
Żeby szczęście przy nas trwało
tako w pracy jak i w domu,
miłość niechby rozkwitała
i nie brakło nic nikomu.
Zadumy u grobu pustego,
radości ze spotkania Zmartwychwstałego,
pokoju, nadziei, jajka smacznego
i udanego oblewanego!
Niech się nie zgubi wśród tylu pisane
Świąt sens prawdziwy - Jezus Zmartwychwstały!
Wesołego Alleluja!
Miłość jest dawaniem, nie braniem,
naprawianiem nie niszczeniem,
zaufaniem, nigdy zwodzeniem,
cierpliwym znoszeniem i wiernym dzieleniem
każdej radości i każdego smutku.
Bez Ciebie tak pusto
oczom i uszom,
śmiech schował się w kącie i śpi.
Wieczory się dłużą,
a jest ich tak dużo,
nikt bliski nie puka do drzwi.
Bez Ciebie jednego
tak wiele jest złego,
smutno i płakać się chce,
mijają soboty,
pamiętaj więc o tym,
że komuś bez Ciebie jest smutno i źle!
40-lat minęło,
a ty wciąż wyglądasz młodo.
Choć gdzieniegdzie siwy włosek,
pomarszczony trochę nosek,
to księżniczką jesteś drogą,
i wciąż darzę Cię rozkoszą błogą.
W ten dzień jedyny i wspaniały,
życzenia ci składa przyjaciel mały.