Droga dorosłego życia
niech będzie bez wielkiego picia.
By marzenia się spełniały
i z kacem nie odpływały.
By rodzice oparcie w Tobie mieli,
bo wiesz jak bardzo Ciebie pragnęli.
Ty ucz się byś doszedł do celu,
nie zboczył jak robi zbyt wielu.
A zdrowie i szczęście niech Cię nie mija,
by w Twym dorosłym życiu ważna była każda chwila.
Niech los nigdy nie wystawia Was na próbę, fortuna zawsze Wam sprzyja, a wspólne życie okazało się najwspanialszym ze wszystkich dotychczasowych doświadczeń.
W Styczniu radości,
w Lutym miłości,
w Marcu pogody,
a w Kwietniu swobody,
maj niech zakwita,
czerwiec niech bryka,
lipiec przypali,
sierpień rozpali,
we Wrześniu - szczęścia bez liku,
tak samo w Październiku,
niech Listopad zauroczy,
a Grudzień miło zaskoczy,
roku tego Nowego życzę szalonego!
Ze wszystkich kwiatów świata
chciałbym zerwać... słońce
i dać je potem Tobie
złociste i gorące.
Słoneczko jest daleko,
ale się nie martw (imię)
narysowałem drugie,
jest prawie takie samo.
Teraz Cię wycałuję,
jak mogę najgoręcej,
bo tak Cię kocham bardzo,
że już nie można więcej.