Nie znam słów tak pięknych,
którymi mógłbym Cię opisać.
Nie znam zjawisk tak cudnych,
do których mógłbym Cię porównać.
Słowo piękno nazbyt jest ubogie,
aby w pełni oddać twa urodę.
Słowo cudowna znaczy zbyt mało,
by określić dobroć Twą całą.
Życzę Ci znalezienia takiej pracy,
takich przyjaciół i takich możliwości, o jakich marzysz.
Stawiaj czoła przyszłości z nadzieją i odwagą.
Z entuzjazmem, zapałem i radością.
Weź to wszystko i zbuduj z tego życie, które warto przeżyć.
Kiedy serduszko Twe drży, jak świeca trzymana w ręku,
kiedy pierwszy raz poczujesz białego opłatka smak,
zapamiętaj, że Komunia Święta to szczególny miłości Bożej znak.
W dniu tak uroczystym, w dniu Twojego święta,
składam Ci życzenia, o Tobie pamiętam.
By życie Twe było kwiatami usłane,
tak piękne i czyste jak letni poranek.
Mój kochany przyjacielu,
nie mam wcale takich wielu.
Zamiast butelki szampana,
przyjmij me życzenia z rana:
zdrowia, szczęścia i radości,
a na wieczór mnóstwo gości.
Życzę Ci wszystkiego szczerze,
chociaż tylko na papierze.
Gdy o świcie będziesz żywy,
a ból głowy uciążliwy,
musisz wiedzieć biesiadniku,
że przy spożywaniu trunku,
choćby najlepszego gatunku,
umiar jest niezbędny przecie,
jak we wszystkim na tym świecie!
Szybsi ode mnie już dziś u Ciebie byli.
Miłego dzionka, uśmiechu, humorku Ci życzyli.
Teraz moja pora by odwiedzić Ciebie.
Posłać uśmiech, pozdrowić i życzyć słonka na niebie.