Najmilsza sercu Boża dziecino!
W dniu tak pięknym i radosnym,
niczym kwiat w promieniach wiosny,
życzę Ci miłości, szczęścia, pomyślności
i to, o czym zamarzysz, by się spełniło,
i to, co pokochasz, by Twoim było.
Stary Rok odchodzi
z brodą po kolana,
zadumany, zatroskany,
żegnany na balach.
Jaki byłeś wszyscy wiemy
i za to Ci dziękujemy,
za radość, smutki, żale,
i za szczęście jakie dałeś.
Jedzie Mikołaj, jedzie saniami,
wielki ma wór z prezentami.
Obdarowuje tylko grzeczne dzieci,
kto niegrzeczny z rózgą do domu poleci.
Kto jednak grzeczny, pojedzie saniami
gdzie same święta wesołe przed nami!
Dzisiaj, w urodzin Twoich dniu,
radości życzę Ci,
by dzień ten całkiem innym był
od wszystkich innych dni.
Zaś JUTRO niech Ci w darze da
spełnienie wszystkich snów,
coś śniła w dniach urodzin swych,
w marzeniach i bez słów.
A to najważniejsze z życzeń mych:
niechaj Twe przyszłe dni
oszczędzą Tobie smutku i łez,
i szczęście dadzą Ci!
Ucz nas zawsze, jak żyć trzeba,
z siebie przykład dawaj nam,
aż nareszcie wszyscy razem
u niebieskich staniem bram.
Wszak to dzisiaj Roczek Nowy
radość w sercu nieci
więc, Dziaduniu, słuchaj mowy
wdzięcznych Tobie dzieci.
Ty nas uczysz, Dziadku drogi
w życiu miłości i cnoty
niech ci rzuci Bóg pod nogi
promień szczęścia złoty!