Żeby święta były syte, żeby rózgą było bite.
By choinka w twojej chacie nie śmierdziała tak jak gacie,
tylko była kolorowa a na dole stał se browar.
Na pasterkę ruszaj śmiało ksiądz na tacy ma za mało.
Daj złotówkę albo dwie niech i on ucieszy się.
Tak wiele mnie nauczyłaś,
tak wiele uśmiechu mi dałaś,
na spacery ze mną chodziłaś,
kiedy byłam jeszcze mała.
Do snu nuciłaś piosenki,
byłaś zawsze mnie blisko
więc podziękować Ci, Babciu,
chcę dziś za to wszystko.
Żyj długo w spokoju i uśmiechaj się,
bo uśmiech jest najważniejszy
i wiedz, że kocham Cię.
Wiele gwiazdek jest nocą na niebie,
Tyle samo najlepszych życzeń śle właśnie do Ciebie,
Dużo zdrówka, szczęścia i radości,
Niech Twój śliczny uśmiech na buzi zawsze gości,
By było coraz mniej złości,
a więcej pięknej miłości,
Spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń.
Już Nowy Roczek puka do drzwi
i co on z sobą przynosi?
Gwieździste noce, słoneczne dni,
to wszystko o co poprosisz.
Z całego serca życzę Ci,
by żyło Ci się jak w niebie.
Spokoju serca, serdecznych chwil,
życzliwych ludzi wokół siebie!
Urodzinki dzisiaj Twoje,
śpieszą na nie gości roje.
Śpieszy ptaszek i robaczek,
chyżo zdąża sam ślimaczek.
Pragną szczęścia życzyć Ci,
oraz samych pięknych dni.
Niosą całe świata piękno,
przecież dzisiaj Twoje święto.