Nasze życie na błędach rysowane,
miłością i sympatią do Pani jest przeplatane.
Jestem małą iskierką, która wypala się,
uczucia i moja duma zanikają gdzieś w tle.
Popełniam błędy, lecz naprawiam je,
kiedy dotknę dna - odbijam się.
Bo gdy sił mi zabraknie i smutek mnie otuli,
pani swą ciepłą ręką do serca mnie przytuli
i zasypie jak kwiatami miłymi słowami,
bo prawdziwa przyjaźń i zrozumienie
jest miedzy Panią a uczniami.
Czcigodny Panie, któryś całe życie
swoje poświęcił dla dobra młodzieży,
Któż Ci te trudy zapłaci sowicie,
godne poświęceń zasługi odmierzy?
Więc w dzień Twego Święta,
przyjmij skromne dary i zapewnienia,
że Twojej ofiary nigdy z pamięci
nam czas nie wymaże!
Więc dziś Ci życzymy spełnienia marzeń,
byśmy naprawdę my. Twoi uczniowie,
stali się godni Ciebie - choć w połowie!
Dla wszystkich nauczycieli najlepsze,
najserdeczniejsze, najcieplejsze życzenia zdrowia,
wyrozumiałości oraz cierpliwości.
Ile ozdób na choince,
ile kartek leży w skrzynce,
ile potraw jest na stole,
ile siana masz w stodole,
ile spadło w górach śniegu,
ile czasu spędzasz w biegu.
Tyle w święta miej radości,
dobra, ciepła i miłości.
Życzenia już Ci na pewno składali twarz Twoja była uśmiechnięta, ale jest jeszcze jedna osoba, która o Tobie pamięta. Ona właśnie Tobie życzy wiele szczęścia i słodyczy wiele wspomnień, miłych wrażeń i spełnienia wszystkich marzeń.