Na osiemnaste urodziny Twoje,
przyjmij też zyczenia moje.
Zdrowia, szczęścia,
pomyślności i dużo jedzenia.
Co byś zdrowa była,
dziecek za dużo nie urodziła,
życiem się nacieszyła,
i wszystko co chciała robiła.
Co by te chłopaki szwarne za Tobą latały,
i rąk byle kaj nie wkładali.
Szufladki za mocno nie czaskały
i aby wróbelki do Ciebie pod oknem zawsze mile ćwierkały.
Zawitał dzionek na niebie.
Ach, jakże ja lubię Ciebie!
Niosę z mej duszy życzliwej wianek życzeń dla Ciebie!
Nich Ci jasne słońce świeci, żyj szczęśliwie wśród radości.
Nich Ci czas, jak strzała leci, pełen uciech, pomyślności.
Gdy gwiazdka zabłyśnie, a choinka roziskrzy się kolorowymi światełkami, blask świec i zapach świerkowych gałązek niech wprowadzą Cię w baśniowy nastrój Wigilijnego Wieczoru.
Niech radość i miłość wypełnią Twoje serce, a szczęście i życzliwość ludzi niechaj towarzyszą Ci w te Święta oraz w każdym następnym dniu. Życzę Ci dużo zdrowia i spełnienia marzeń zwłaszcza tych, które wydają się nieosiągalne.
Choć dzieli wielka nas różnica
twych doświadczonych - naszych młodych lat,
jednak zatarła się granica,
którą pokoleniom stawia świat.
Widzimy nieraz, że znużenie
na czole Twoim kładzie cienie,
a jednak zawsze masz siły,
byśmy się dobrze uczyli,
by nie był stracony czas!
Oczy ślą spojrzenia,
usta - pocałunki,
miłość - uczucie,
serce - wspomnienia,
a ja ślę Ci życzenia.
W dniu tak piękny i radosnym,
niczym kwiat w promieniach wiosny,
życzę Ci dużo szczęścia i radości.
W każdej chwili codzienności
bądź szczęśliwy i radosny!
Dziś ... kończysz lat
lecz przed Tobą cały świat!
Nie żałuj tego, co minęło,
ciesz z tego, co w życiu się osiągnęło!
Zawsze dąż do wytyczonego celu,
mimo, iż zazdrości Ci wielu!
Otaczaj się przyjaciółmi swymi,
raduj momentami tymi,
które uśmiech Ci dają i szczęścia przysparzają!
Serce Twe niech zawsze tak czyste będzie,
a dobrych ludzi znajdziesz wszędzie!
Pamiętaj też, iż kocham Cię nad życie swoje
i oddaję Tobie wszystko co moje.
To małe serduszko, w głąb którego patrzysz
jest tak gorące jak uśmiech na Twej Twarzy,
niech i ta Walentynka będzie tak promienna
i niech Ci przypomni, że ktoś o Tobie pamięta.