Kochana, stu lat w miłości
i zdrowiu oraz szczęścia,
emocji, szaleństwa, radości,
przyjaźni, zabawy, rozkoszy,
uniesień, charyzmy, sukcesu,
spełnienia i wszystkiego,
czego jeszcze zapragniesz.
Wystrojonej choinki,
ekskluzywnego Mikołaja,
super prezentów,
gorącego serduszka,
pełniutkiego brzuszka
oraz opłatka białego
z rodziną łamanego,
przyjaźni, która jak miłość wzrasta,
wesołej minki,
i Sylwestra niezapomnianego!
Nie ma lekarstwa mocniejszego,
skuteczniejszego, doskonalszego
dla naszych ran we wszystkich sprawach ziemskich,
jak mieć kogoś,
kto cierpi z nami w każdym nieszczęściu
i cieszy się w powodzeniu.
Choć się boję odrobinkę,
ślę do Ciebie Walentynkę.
Bo nadzieję cichą mam,
że Ci troszkę szczęścia dam.
W kawiarence, przy deserze,
na kolacji, na spacerze.
O północy i w południe
będzie nam ze sobą cudnie.
Gdy usypiasz mój kwiatuszku
połóż rękę na serduszku,
drugą rękę miej pod główką!
Przyśnię Ci się daje słówko.
Popilnuję cię do rana.
Śpij gwiazdeczko ukochana!