Teraz coś dla Twojej główki,
by nie było z niej makówki:
Śmiej się dużo, ucz się mało,
na klasówkach ściągaj śmiało.
Bądź pomocny jak komputer,
szybki jak japoński skuter,
sympatyczny jak maskotka
i słodziutki jak szarlotka.
O, najdroższa moja mamo.
jakie złożyć Ci życzenia?
Niech zawsze szczęście samo
życie Twoje opromienia.
Niech nigdy nie zasmuci
żadna troska Twego czoła.
W gronie dzieci jak najdłużej
żyj szczęśliwa i wesoła.
Bieluchny baranek pisanek pilnuje,
z czerwoną chorągwią - Wielkanoc zwiastuje.
Wiarę w zmartwychwstanie niedowiarkom głosi
i o zmiłowanie (dla nas) Ojca w Niebie prosi.
Wczoraj kury tak gdakały,
nasze jajka oszalały.
Malowały się w paseczki
i w kółeczka i wstążeczki.
Teraz wszystkie krzyczą - hura hura
wesołego Alleluja!
Chce z Tobą żyć,
z Twojej szklanki pić,
robić Ci śniadanie,
mówić Ci Kochanie,
spać obok na łóżku,
drapać Cię po brzuszku,
bo bardzo Cię KOCHAM mój kwiatuszku!
Dziś Dzień Dziadka,
okazja ta niezwykle rzadka!
Ja całusy i życzenia
chcę ci złożyć w oku mgnienia!
Żebyś zawsze był szczęśliwy,
pogodny i żartobliwy.
Gorące życzenia i pozdrowienia
składa wnuczka nie do zastąpienia.
Zdrowia szczęścia i radości.