Serduszko dziecka małe, jak lilia musi być białe.
Takie jak lilia czyste, jako toń wody przejrzyste.
Wierne jak tafla lustrzana, świeże jak woda źródlana.
Ochocze jak serce ptaszyny, by mogło w górne krainy
wzlecieć wraz z aniołami i klęknąć przed niebios drzwiami.
Gdzie na ciebie czeka przyjaźń,
gdzie się możesz spotkać z nią,
tam przez lata ciągle zmierzaj,
bo tam właśnie jest twój dom.
Wiem, że droga ta prowadzi
przez niejeden ciemny las,
jednak zawsze nią podążaj,
bo do domu wiedzie nas.
Kręta ścieżka nas prowadzi
przez niejedno pasmo gór,
ale kiedy szukasz domu,
warto zwalczyć przeszkód mur.
Gdzie na ciebie czeka miłość,
tam prowadzi serca głos.
Gdzie na ciebie czeka przyjaźń,
niech zaniesie cię tam los.
Niech te święta obfitują w spokój,
a szczęście nie opuszcza Was nawet na krok.
Dzięki nim optymizmu z pewnością nie zabraknie Wam
przez cały kolejny rok.
Życzę Ci:
Dużo zdrowia - aż do bólu,
słodkiego życia jak truteń w ulu,
samych pomyślnych w życiu zdarzeń,
realizacji wszystkich skrytych marzeń.
Oraz:
W dążeniu do celu wytrwałości,
a od najbliższych dużo miłości.