Zdrowych - bo to najważniejsze.
Pełnych miłości - bo to sens życia.
Wiary - bo pozwala przetrwać trudne chwile.
Nadziei - bo wtedy niemożliwe jest możliwe.
Twoje Urodziny, które są raz w roku
niech będą szczęśliwe i pełne uroku.
Ja ze swej strony ślę Ci życzenia,
by się spełniły Tyle jest dni,
ale niech najpiękniejszy będzie ten,
gdy Twoje święto,
życzę Ci wszystkiego najlepszego, najwspanialszego
i niech Twoje szczęście trwa jak najdłużej wszystkie Twe marzenia!
Oto dzień mężczyzn kochanych,
przez wielu ludzi rozchwytywanych.
Chcę złożyć dziś tobie życzenia:
dobroci uśmiechów marzeń spełniania,
wiecznego zadowolona,
możliwości samodoskonalenia,
braku nudności z rana,
braku biegunki nanana,
po prostu mottem swym
zakańczam ten rym:
Mszczyczyna swym pośrednikiem drzewem pośród niemocy swojego ludu! - mortadeus appolleus
By marzenia się spełniły,
kury jaja poświęciły,
tata nam dyngusa sprawił
ksiądz nam święta błogosławił.
Byśmy w święta byli razem
jak nam na Wielkanoc każe.
Wielkanoc się zbliża wielkimi krokami.
Trzeba się zaopatrzyć w koszyczek z jajkami.
I baranka z napisem Alleluja Wesołego,
no i zajączka czekoladowego.
A żeby święta były miłe, obowiązkowo w wazonie żonkile.
Z wzniesionymi dumnie głowy
i z pogodą na swej skroni,
po tej drodze życia nowej
idźcie razem z dłonią w dłoni.
Niech Wam cicho płynie życie
z pięknym hasłem: wspólna praca.
Smutki, co czyhają skrycie,
niech Bóg od Was odwraca!
Niech Was troska nie zaprząta,
obowiązkom czyńcie zadość
i z każdego domu kąta
niech spogląda na Was radość!
Żyjcie sto lat zdrowi, radzi,
zgoda niech się nie rozkleja
i niech zawsze Was prowadzi
wiara, miłość i nadzieja!
Jaka to radość dla Twej rodziny,
że znowu dzisiaj, Dziadziu jedyny,
widzimy Ciebie bez smutku, troski,
w zdrowiu, weselu i łasce Boskiej.
O niechaj zawsze drogie Twe lata
bóg pomyślnością, szczęściem przeplata,
by wśród wielbiącej Ciebie rodziny
obchodzić setne Twe Imieniny.