Nie życzę Ci życia bez przeszkód, bo było by ono bez smaku, bez zapachu, bez sensu. Lecz życzę Ci, abyś pokonała każdą przeszkodę i dotarła do celu.
Nie życzę Ci życia bez łez, ale życzę Ci, aby były one tylko ze szczęścia!
W dniu twoich 30 urodzin Życzę Ci:
Zabaw szalonych,
Przygód wspaniałych,
Snów kolorowych,
Przyjaciół doskonałych,
Góry słodkości,
Samych radości,
Dnia wesołego,
Baw się na całego!
25 lat spędzonych razem jest dla nas - dzieci pięknym obrazem, jak przez problemy, trud codzienności pozostać nadal wiernym miłości. Ze srebrnych godów cieszymy się z Wami i wnet na złote gody czekamy.
Dnie urocze, piękne, młode
W drodze życia napotkamy,
Ale jednym z najpiękniejszych
Będzie dzień Mamy.
Więc serdecznie Ci winszuję,
Aby przez ten dzionek cały
Tylko nuty zdrowia, szczęścia,
W Twoim sercu, Mamo, grały!
Kiedy tylko widzę Cię,
nie tylko moje serce drgnie,
oglądam Ciebie w zachwycie
i podkochuję się skrycie.
Bogaty i biedny się przekona,
jakim wielkim skarbem jest Ona.
Kobieta uwiedziona.
Ile w sobie czaru ma,
komu może dziś go dać?
Elegancka suknia na niej
- to atut pięknej damy,
tani sweterek w jej guście,
swój urok ma oczywiście.
Ach Kobieto - kto Cię zna?
Księże Wychowawco!
Rozkrzewiasz wiadomości,
by jaśniało nasze czoło
światłem cnoty i mądrości!
Czymże Ci się wywdzięczymy
za to życie naszej duszy?
Za to tylko Ci życzymy,
że choć czas i skały kruszy -
uczuć naszych nie odmieni,
nie zgasi cnoty płomieni!
Gdy pierwsza gwiazdka na niebie zabłyśnie,
niech Cię Aniołek ode mnie uściśnie,
na wigilijnym stole opłatek położy i
w moim imieniu życzenia Ci złoży:
By zbliżające się święta Bożego
Narodzenia przyniosły Ci Radość z tego
co jest, nadzieje na to co przed Tobą,
uśmiech i pogodę ducha na każdy nowy
nadchodzący dzień.