Jesteś przyjacielem od serca.
Tego mówić nie muszę,
bo mało kto ma tak wspaniałą duszę.
Jesteś na dzień dobry,
jesteś na dobranoc
i za to Ci dziękuję,
choć to pewnie zbyt mało!
Przyjacielem jesteś wspaniałym, o czym wiesz! Mówić nie muszę.
W potrzebie pomożesz, w chorobie uleczysz
i będę Cię szanować przyjacielu po wieki!
Dziadziu drogi, Dziadziu miły
Cóż Ci wnuczę Twoje powie?
niech Ci Pan Bóg mnoży siły,
Niech Ci dobre daje zdrowie!
Niech Ci patron Dziadziu stale
słonkiem szczęścia w niebie świeci!
Żyj w szacunku, czci i chwale
pośród wnuków swych i dzieci!
Tego życzę w dniu imienia
Tobie dziadziu miły, drogi,
A składając te życzenia
ucałuję ręce, nogi.
Podaruję Ci uśmiech z rana,
by Twoja twarz była roześmiana.
Niech towarzyszy Ci przez cały dzień,
i chodzi za Tobą jak cień.
Choć mój uśmiech jest malutki,
niech odgania wszystkie smutki.
Niech zające i barany,
pospełniają Twoje plany,
porzuć wszystkie rozterki,
bo to czas wielkiej wyżerki,
ponadto Świąt w szczęście owocnych,
życzy króliczek Wielkanocny.
Świąt białych, pachnących choinką,
skrzypiących śniegiem pod butami,
spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze,
pełnych niespodziewanych prezentów.
Świąt dających radość i odpoczynek,
oraz nadzieję na Nowy Rok,
żeby był jeszcze lepszy,
niż ten, co właśnie mija.