Z okazji Twego święta życzę Ci
kolejnych dni, miesięcy i lat
pełnych miłości i radości,
ciągłego uśmiechu na twarzy,
jak również tego
abyś potrafił sie cieszyć życiem
w każdym jego momencie.
Wstałem rano, raniusieńko,
ubrałem się bielusieńko,
usłyszałem głos ptaszyny,
że dziś Babci imieniny:
Żyj nam, Babciu, długie lata,
niech Ci anioł wieniec splata,
żyj w uśmiechu i radości,
dziś będziesz mieć dużo gości.
W dniu Bożego Narodzenia pragnę złożyć gorące świąteczne życzenia: szczęścia, dobrego zdrowia, powodzenia. Oby troski życia zginęły w mroku w nadchodzącym Nowym Roku!
Nadeszła już księżyca pora,
i do łóżeczka trzeba się kłaść.
Przesyłam ja Ci całusów wora,
byś mogła w piękny sen wpaść.
Tak jak słodka jesteś Ty,
tak bardzo słodziutkie będą Twe sny.
Tak liczne, piękne i kolorowe,
Właśnie te wszystkie dedykuję ja Tobie.
Przyszedł grudzień, przyszły święta,
Ja o tobie wciąż pamiętam.
Więc przesyłam Ci życzenia,
niech się spełnią Twe marzenia.
Powodzenia, pomyślności
i najlepiej trzeźwych gości.
Niech kolędy wyśpiewują,
przy tym bardzo nie fałszują
zdrowia w te świąteczne dni
i miłości życzę Ci.
WESOŁYCH ŚWIĄT!