Wesołych Świąt, bez zmartwień,
Z barszczem z uszkami i z karpiem.
Czeka prócz nas też przy stole,
puste miejsce na Niedolę,
bo, gdy owa tutaj wpadnie,
siądzie z nami i coś dziabnie.
Może rybkę może ciasta
raz, dwa, trzy i szczęście wzrasta!
Niech wszystko co szare i bezbarwne,
Twoje życie na zawsze opuści.
Niech każda jego cenna sekunda,
będzie powodem do wielkiej radości.
Niech smutek i lęk przed życiem,
zawsze Cię szerokim łukiem omija.
Niech szczęście i wszelka pomyślność,
będzie przy Tobie i zawsze Ci sprzyja.
Bombowej osobie w szczególny dzień,
moc wystrzałowych życzeń!
Detonacji dobrego humoru,
podmuchu sprzyjających wiatrów,
wybuchu uśmiechu,
eksplozji radości składa ,,,
Radości i zdrowia we wszystkich dniach życia.
Spełnienia marzeń najskrytszych.
Gwiazdki z nieba i rumieńców na twarzy.
Niech Cię usypia światło księżyca i szum wiatru za oknem.
Niech Cię budzi śpiew własnego słowika i słońca strumienie.
Spokoju duszy i zimą różowych nauszników na uszy.
Mój syneczku, mój bachorku
ja cię kocham, jak w zagonku.
Jesteś dla mnie najważniejszy mój
kochany dniu dzisiejszy!
- To dzień dziecka!
Więc ci składam te życzenia!
Aniołek mi mówił,
że kładziesz się spać,
więc coś w prezencie
chciałabym Ci dać.
Chcę to wyrazić przez tysiące słów,
lecz powiem króciutko:
miluśkich i bajecznych snów.