Warto żyć sięgnąć nieba,
kochać ludzi bo tak trzeba.
Warto cieszyć się z niczego,
skakać, śmiać się z byle czego.
Nie warto się przejmować,
płakać smucić się, żałować.
Trzeba życie wziąć w swe dłonie,
i z uśmiechem dalej je ponieść.
Życie nie jest proste,
często przykre i żałosne.
Jednak piękne i kochane,
jedno nam jest przecież dane.
Uśmiechnij się i żyj.
Do przodu idź.
Baw się i śmiej
i wielu przyjaciół miej.
Jeśli jeszcze petardy masz
to je zapal - czadu dasz!
Bo przypadkiem jedna chwilka
może zmienić się w motylka
i odlecieć byle gdzie
pozbawiając marzeń Cię.
Więc je spełniaj po troszeczku
i nie marnuj ich koteczku,
bo spełnione twe ambicje
Nowy Rok skończą pomyślnie.
Bo w Sylwester - magii czas,
mogą spełnić się raz, raz.
Niech ptaki brokat gwiazd Ci przyniosą,
niech ranek Twoją twarz obmyje rosą,
niech Bóg da Ci wiarę i łaski ukryte
- ja na imieniny dam swe serce skryte.
50 lat minęło od tej pięknej chwili,
gdy w kościele przysięgę żeście sobie złożyli.
Ksiądz stułą związał wasze młode dłonie,
on przysięgę składałeś swojej ukochanej żonie.
Dziś w uroczystą rocznicę tego święta,
ona złożoną przed laty przysięgę dobrze pamięta.
Dziś dzień Dziadka, nie psocimy,
tylko dobrze Ci życzymy.
Ty wybronisz nas od draki,
bośmy małe rozrabiaki.
Całujemy Cię serdecznie,
żyj nam Dziadku, długo wiecznie.
W dniu Świąt Bożego Narodzenia
niech się spełnią Twe marzenia:
Zdrowia, szczęścia, pomyślności,
a na twarzy wesołości.
A Sylwester pełen tańców,
śmiechów, chichów, popychańców.
w domu bardzo dużo gości,
na talerzu mnóstwo wspaniałości.
święta spędź bardzo wesoło,
i swych bliskich miej wokoło.